Olej żywokostowy – gdzie kupić i na co go stosować?

Olej żywokostowy – gdzie kupić i na co go stosować?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Olej żywokostowy znany był już w starożytności. Po dziś dzień w medycynie naturalnej wykorzystuje się jego zdrowotne właściwości. Gdzie kupić olej żywokostowy i na co go stosować? Zebraliśmy kilka cennych informacji o tym wyjątkowym naturalnym lekarstwie. Warto podkreślić jednak, że – jak w każdym innym przypadku – użycie oleju nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą od konkretnego schorzenia.

Olej żywokostowy

Olej żywokostowy wytwarzany jest z rośliny, którą znaleźć można zarówno na polach i nieużytkach, jak i w parkach miejskich. Jest to żywokost, znany ludziom już w starożytności. Jeśli chodzi o olej żywokostowy właściwości ma on dość szerokie. Współcześnie jest on wykorzystywany przede wszystkim przez osoby, które zmagają się z problemami po zwichnięciach, stłuczeniach i złamaniach. Ma on właściwości rozgrzewające, przynoszące ulgę w różnego rodzaju innych schorzeniach. Nic dziwnego, że jego popularność nie maleje, a walory doceniło już tak wiele osób.

Gdzie kupić olej żywokostowy

Gdzie kupić olej żywokostowy?

Olej żywokostowy można kupić w aptekach, również tych internetowych. Olej żywokostowy górski dostępny jest także na popularnych portalach aukcyjnych, w drogeriach czy sklepach zielarskich. Dzięki temu, że produkt ten nie jest trudny do znalezienia na sklepowych półkach, z jego właściwości mogą korzystać wszyscy ci, którzy tradycyjne leczenie wspierają medycyną naturalną, dającą wyjątkowo pozytywne efekty w leczeniu wielu schorzeń i dolegliwości.

Jak przechowywać olej z żywokostu

Na co pomaga olej z żywokostu?

Olej żywokostowy z gnojnikiem ma dość szerokie zastosowanie. Ma on właściwości antybakteryjne oraz antyseptyczne. Łagodzi różnego rodzaju stany zapalane, rozwijające się w obrębie stawów i kończyn. Olej zmniejsza obrzęk, redukuje swędzenie i podrażnienie skóry. Działa również rozgrzewająco, co przynosi ulgę w przypadku rwy kulszowej. Stosują go także osoby, zmagające się z problemami zwichnięć i złamań. Jeśli chodzi o olej żywokostowy opinie podkreślają również, że to doskonały kosmetyk. Olej żywokostowy na twarz nawilża, regeneruje i napina skórę oraz likwiduje przebarwienia. Z kolei olej żywokostowy z gnojnikiem na włosy przywraca im dawny blask i naturalną świeżość.

Na co pomaga olej z żywokostu

Ile kosztuje olej żywokostowy?

Cena oleju żywokostowego na ogół nie przekracza 25 zł. Zdarza się również, że jest ona znacznie niższa, co zależy m.in. od miejsca w którym dokonamy zakupu czy też pojemności opakowania. Olej żywokostowy z gnojnikiem właściwości ma dość szerokie, dlatego też bywa również często sprzedawany z innymi składnikami, jak np. podagrycznik. W takich przypadkach cena może nieco wzrosnąć. Warto wiedzieć jednak, że nie wszyscy mogą korzystać z jego możliwości. Jeśli chodzi o olej żywokostowy przeciwwskazania są jednak bardzo wąskie. Nie mogą go stosować dzieci poniżej 3 roku życia oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią. Oleju nie należy również nakładać na otwarte rany.

olej z żywokostu

Jak przechowywać olej z żywokostu?

Olej z żywokostu najlepiej przechowywać w miejscu chodnym i zacienionym. Nie należy go wystawiać na działanie promieni słonecznych, które mogą negatywnie wpłynąć na właściwości preparatu. Produkt należy trzymać również z daleka od źródeł ciepła, zamykając szczelnie opakowanie po każdym użyciu.

Olej żywokostowy

One thought on “Olej żywokostowy – gdzie kupić i na co go stosować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − jedenaście =