Remont starego domu z cegły – od czego zacząć?

Remont starego domu z cegły – od czego zacząć?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Remont starego domu z cegły może przynieść niesamowite rezultaty. Wiele osób przekonało się już również, że renowacja domu z cegły jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, niż rozpoczynanie budowy od zera. Inwestycje takie cieszą się coraz większą popularnością, a nowe życie w domu z klimatem nabiera wyjątkowego charteru.

Remont starego domu z cegły

Stary dom z cegły to nie tylko budynek, ale również i historia oraz wyjątkowy klimat miejsca, które przetrwało różne zawieruchy historyczne. Takie budynki budzą z reguły pozytywne skojarzania, stając się symbolem ciepła domowego ogniska i czasu, spędzanego wspólnie z najbliższymi osobami. Choć generalny remont starego domu wiąże się na ogół ze sporymi kosztami, wiele osób podejmuje się tego zadania wiedząc, że tylko starodawne domy są w stanie zapewnić odpowiedni komfort życia i unikalny charakter. Co ważne, cegła to materiał nadający się do odzysku. Można więc obniżyć nieco koszty inwestycji, poszukując cegły z przeprowadzonych umiejętnie rozbiórek, przez co tanie domy do remontu na wsi stają się opłacalnym rozwiązaniem.

czy dom nadaje się do remontu

Czy opłaca się remontować stary dom?

Rozważając remont domu z cegły, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jego stan. Często przebudowa domu z lat 30 jest znacznie łatwiejsza, niż przebudowa domu z lat 90, w którym zastosowane rozwiązania nie wytrzymały próby czasu. Wyremontowany stary dom na ogół budzi zachwyt, choć nie da się ukryć, że to sporych rozmiarów inwestycja. Niemniej jednak warto wiedzieć, że odnowienie starego domu w dobrym stanie, będzie wymagało znacznie mniej nakładów finansowych, niż jego wybudowanie od zera. Dużym atutem będzie tutaj również szybkość wykonywania poszczególnych etapów prac, co często stanowi poważne ograniczenie w przypadku budowy nowego domu.

Czy opłaca się remontować stary dom

Jak sprawdzić czy dom nadaje się do remontu?

Remont starego domu na wsi nie zawsze jest możliwy do przeprowadzenia. Dlatego też warto sprawdzić, czy nadaje się on jeszcze do renowacji, zanim podejmiemy decyzję o kupnie nieruchomości. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy ocenić jego stan zewnętrzny, gdyż to właśnie remont elewacji starego domu może przysporzyć sporych problemów. Warto przyjrzeć się również wentylacji budynku, ocenić stan posadzek i stolarki okiennej oraz prześledzić rozwiązania konstrukcyjne, zastosowane w ścianach, stropach i dachu domu.

generalny remont starego domu

Ile kosztuje remont domu z cegły?

Na pytanie, ile tak naprawdę kosztuje remont starego domu z cegły, nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Stare domy z cegły mogą bowiem cechować się zróżnicowanym stanem, co z kolei prowadzi do różnych inwestycji, jakie należy w nich poczynić, by przywrócić im drugie życie. Z pewnością remontowanie starego domu będzie wiązało się z zakupem materiałów. Ich cena może wynosić nawet 700 zł za m². Do tego dochodzą również koszty opłacenia robotników i fachowców, bez których renowacja domu z cegły z pewnością nie dojdzie do skutku. Całkowity koszt takiej inwestycji może wynieść nawet 170000 zł, w zależności od tego, w jakim stanie znajdował się dom przed rozpoczęciem pracy renowacyjnych.

Ile kosztuje remont domu z cegły

Ile kosztuje renowacja starej cegły?

Stare domy z czerwonej cegły mają wyjątkowy klimat i charakter. Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem są domy mazurskie z czerwonej cegły, które do dziś budzą zachwyt wielu osób. Ci, którzy poszukiwali już sposobów na to, jak odnowić starą cegłę wiedzą zapewne, że nie istnieje gotowy cennik, zgodnie z którym można dokonać rzetelnej wyceny tego rodzaju działań. Cena takiej renowacji zaczyna się od ok. 170 zł za każdy m². Biorąc pod uwagę stare domy wiejskie, koszty takiej inwestycji mogą oscylować w granicy ok. 280 zł za m². Wszystko zależy od miejsca, w które się udamy i od oferty, jaka zostanie nam tam przedstawiona.

Remont starego domu z cegły

One thought on “Remont starego domu z cegły – od czego zacząć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 2 =