Jak rośnie smoczy owoc? (Hylocereus undatus) – pitaja

Jak rośnie smoczy owoc? (Hylocereus undatus) – pitaja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Smoczy owoc budzi coraz większe zainteresowanie w naszym kraju. Tzw. truskawkowa gruszka, która przywędrowała do nas z Ameryki Południowej, szturmem zdobywa serca i podniebienia tych, którzy już mieli okazję spróbować jej wyjątkowego smaku. Jak rośnie smoczy owoc i gdzie można go kupić? Podpowiadamy, zachęcając jednocześnie do rozpoczęcia przygody z tym tropikalnym owocem.

Jak uprawiać smoczy owoc?

Pomimo tego, że jeśli chodzi o smoczy owoc uprawa odbywa się współcześnie głównie na terenie Azji, można go również z powodzeniem uprawiać w warunkach domowych. Jest to szczególnie korzystne, gdyż smoczy owoc właściwości ma niezwykle różnorodne, a każda z nich pozytywnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Gdy chodzi o smoczy owoc smak możemy poznać zarówno hodując go z gotowych sadzonek, jak i wysiewając z nasion. Zdecydowanie łatwiejszym sposobem będzie zakupienie gotowych sadzonek rośliny, jaką jest smoczy owoc gdzie kupić takie sadzonki? Warto zapytać w sklepach ogrodniczych, choć można je zamówić również w Internecie. Sadzonki dość szybko dadzą owoce, ale ich uprawa jest droższa. Wysiew z nasion wymaga nieco cierpliwości, choć jest znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Czy smoczy owoc rośnie na drzewach

Czy smoczy owoc rośnie na drzewach?

Jeśli chodzi o smoczy owoc drzewo nie ma nic wspólnego z jego uprawą, choć na pierwszy rzut oka nie jest to takie oczywiste. Wiele osób zastanawia się pewnie teraz, jak rośnie smoczy owoc? Otóż truskawkowa gruszka to owoc kaktusa. W warunkach naturalnych dragon fruit spotkać można w Meksyku oraz w Ameryce Środkowej. Uprawy z kolei mają miejsce na ogół w Azji Południowo-Wschodniej i stąd właśnie owoc smoka trafia do naszego kraju.

Czy smoczy owoc rośnie w Polsce

Czy smoczy owoc rośnie w Polsce?

Pitaja smoczy owoc nie rośnie w Polsce, choć z powodzeniem można go uprawiać w warunkach domowych. Nie ma on zbyt dużych wymagań. Wystarczy bowiem nieco ziemi ogrodowej lub też doniczkowej, w której nasiona szybko wykiełkują, pozwalając cieszyć się wyjątkowym smakiem dragon fruit gdzie kupić takie nasiona? Jak już zostało wspomniane, warto o nie zapytać w sklepach ogrodniczych lub w specjalistycznych punktach, zajmujących się sprzedażą roślin egzotycznych. Nasiona kupić można również w Internecie.

Jak rośnie smoczy owoc

Gdzie w Polsce można kupić smoczy owoc?

Czerwony owoc egzotyczny budzi coraz większe zainteresowanie. Dlatego też w swojej ofercie ma go coraz większa liczba dyskontów, jak Biedronka, Lidl, Tesco czy Kaufland. Jeśli chodzi o smoczy owoc cena nie powinna być zaporowa. Waha się ona na ogół w granicach od 12 do 15 zł za kilogram. Dlatego też warto choć raz kupić smoczy owoc jak smakuje nie dowiemy się bowiem z żadnego poradnika czy książki kulinarnej, jeśli sami nie spróbujemy truskawkowej gruszki. Zakupu warto dokonać tym bardziej, że owoc smoka posiada wiele zdrowotnych właściwości, a jego możliwości wykorzystania w kuchni są bardzo szerokie. Sprawdzi się on bowiem jako dodatek do mięs, sałatek owocowych i koktajli, uświetniając egzotycznym smakiem przyjęcie lub spotkanie w rodzinnym gronie.

Jak uprawiać smoczy owoc

One thought on “Jak rośnie smoczy owoc? (Hylocereus undatus) – pitaja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =