Jak przechowywać rower w mieszkaniu? Najlepsze sposoby

Jak przechowywać rower w mieszkaniu? Najlepsze sposoby

Przechowywanie roweru w domu nie rodzi większych problemów, zwłaszcza gdy mamy do dyspozycji piwnicę czy garaż. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda, jeśli chodzi o przechowywanie roweru w mieszkaniu. Jak robić to bezpiecznie i w którym miejscu najlepiej go zostawiać w bloku? Zebraliśmy garść cennych informacji dla wielbicieli jednośladu.

Gdzie trzymać rower w małym mieszkaniu?

To pytanie zadaje sobie z pewnością wielu właścicieli rowerów, którzy nie dysponują własną piwnicą czy innym pomieszczeniem gospodarczym. To, jak przechowywać rower w małym mieszkaniu, wymaga nieco inwencji i zaangażowania. Sprawdzonym przez wielu pomysłem na przechowywanie roweru będzie z pewnością zawieszenie go w pozycji pionowej na ścianie. Przyda się do tego specjalny wieszak, hak czy wspornik, a nawet półka, jeśli będzie ona w stanie utrzymać stabilnie rower. Przechowywanie roweru w małym mieszkaniu może polegać na podwieszeniu go pod samym sufitem. W takiej sytuacji warto posiadać jednak drabinkę, która pozwoli w wygodny sposób zdjąć jednoślad na ziemię.

Gdzie trzymać rower

Jak powiesić rower w mieszkaniu?

Dobrym sposobem na to, jak przechowywać rower w mieszkaniu, jest zawieszenie go na ścianie. Dzięki temu nie zajmie on dużo miejsca i nie będzie przeszkadzał pozostałym domownikom w poruszaniu się po wspólnej przestrzeni. Rower można powiesić zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. W pierwszym przypadku sprawdzą się wsporniki, haki czy specjalne wieszaki. Przechowywanie roweru w pionie wymaga specjalnych uchwytów, dzięki którym pojazd możemy powiesić za przednie koło. To kolejny dobry sposób na przechowywanie roweru w mieszkaniu o niewielkim metrażu.

Jak powiesić rower w mieszkaniu

Czy można wieszać rower za przednie koło?

Przechowywanie rowerów w mieszkaniu wymaga różnych rozwiązań. Rower na balkonie czy też przechowywanie roweru w piwnicy to tylko niektóre możliwości. Wiele osób stosuje bowiem również specjalne haki czy uchwyty, pozwalające na przechowywanie roweru w bloku, bez ograniczenia przestrzeni. Pojazd można podwiesić na wiele sposobów. Warto w tym celu wykorzystać siodełko, kierownicę czy ramę. Zdania na temat tego, czy przechowanie roweru może odbywać się poprzez wieszanie go za przednie koło są natomiast podzielone. Decydując się na takie rozwiązanie, warto wykorzystać przeznaczone do tego celu uchwyty. Takie sposoby nie są jednak zalecane do rowerów, wyposażonych w hydrauliczne hamulce tarczowe. Właściciele takich pojazdów powinni zdecydować się więc na przechowywanie roweru na balkonie.

rower na klatce schodowej

Czy można trzymać rower na klatce schodowej?

Przechowywanie roweru w domu z reguły nie stanowi większego problemu. Z kolei to, jak przechowywać rower w bloku nie jest już takie oczywiste. Dlatego też wiele osób zastanawia się, czy przechowywanie rowerów na wspólnych klatkach schodowych jest dozwolone. Niestety, jak się okazuje na klatkach schodowych zabronione jest ustawianie osobistych rzeczy, zwłaszcza jeśli mogą one utrudnić innym mieszkańcom swobodne poruszanie się. Do takiej kategorii należą właśnie rowery. Ich właściciele muszą więc wykorzystać inne sposoby na przechowywanie roweru w mieszkaniu.

rower w małym mieszkaniu

One thought on “Jak przechowywać rower w mieszkaniu? Najlepsze sposoby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − dziesięć =