Jak prawidłowo obrać smoczy owoc? Sprawdź to

Jak prawidłowo obrać smoczy owoc? Sprawdź to

Smoczy owoc – przez jednych uwielbiany, przez innych z kolei zupełnie wykluczony z kulinarnych dokonań. Ci, którzy nie mieli jeszcze okazji spróbować tego egzotycznego owocu, z pewnością zastanawiają się jak obrać smoczy owoc i jak go przyrządzić, by smakował najlepiej. Uchylamy więc rąbka tajemnicy, zapraszając do kuchni nieco smaku wprost z Ameryki Południowej.

Jak się otwiera smoczy owoc?

Jak głosi legenda, owoc smoka wyrósł z serca prawdziwego gada, zakopanego głęboko w ziemi. Dziś jednak czerwony owoc egzotyczny uprawiany jest w krajach azjatyckich, skąd trafia na półki polskich sklepów. Jeśli chcemy poznać smoczy owoc smak najlepiej poczuć, zjadając surowy miąższ. Jak się do niego dostać? Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste. Pitaja smoczy owoc pokryty jest bowiem trudnymi do usunięcia łuskami. Warto wiedzieć przy tym, że łupka owocu jest niejadalna i w każdym przypadku należy ją usunąć. Jeśli chodzi o dragon fruit jak jeść zależy już tylko wyłącznie od gustów i preferencji. Czerwony owoc egzotyczny można bowiem obrać i zjeść w całości lub też przekroić nożem na dwie połówki, wyjadając łyżeczką jego miąższ.

Gdzie w Polsce można kupić smoczy owoc

Jak przyrządzić smoczy owoc?

Jeśli chodzi o smoczy owoc uprawa może odbywać się z powodzeniem w warunkach domowych. Decydują się na nią przede wszystkim osoby, które pokochały egzotyczny smak truskawkowej gruszki, nazywanej również dragon fruit cena w popularnych dyskontach waha się w granicach 15 zł. Warto więc spróbować jego smaku, zanim zdecydujemy się na wysiew nasion w domowych warunkach. Gdy chodzi o smoczy owoc jak smakuje przekonuje się coraz więcej osób, zachęconych do zakupu jego egzotycznym wyglądem. Co ważne, pitaja nie wymaga dużych zdolności kulinarnych. Smoczy owoc można spożywać na surowo, choć najlepiej smakuje w wersji schłodzonej. Idealnie uzupełni on również owocowe sałatki, sprawdzi się jako dodatek do koktajli oraz do mięs, przyjmując wówczas formę musu. Coraz większą popularnością cieszy się również sproszkowana wersja, nadająca się idealnie do dekoracji potraw.

Jak obrać smoczy owoc

Czy smoczy owoc jest dobry?

Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, choć z pewnością nurtuje ono osoby, stojące jeszcze przez decyzją, związaną z zakupem egzotycznego owocu. Smoczy owoc żółty może być zarówno uwielbiany, jak i całkowicie nietolerowany w domowej kuchni. Wszystko bowiem zależy od indywidualnych gustów i preferencji smakowych. Na szczęście, jeśli chodzi o smoczy owoc cena pozwala na jego degustację i przekonanie się czy staniemy się fanami jego słodko-kwaśnego smaku, czy też nigdy więcej nie sięgniemy po niego, robiąc zakupy w popularnym dyskoncie.

Jak przyrządzić smoczy owoc

Czy smoczy owoc to owoc?

Mówiąc o dragon fruit warto wspomnieć również, jak rośnie truskawkowa gruszka. Wbrew pozorom, jeśli chodzi o smoczy owoc drzewo nie jest rośliną, która owocuje w ten właśnie sposób. Jest on bowiem owocem kaktusa, który w warunkach naturalnych występuje współcześnie w Ameryce Środkowej i Meksyku. Swoją nazwę smoczy owoc zawdzięcza charakterystycznemu wyglądowi, przypominającemu nieco łuski prawdziwego smoka.

Jak się otwiera smoczy owoc

Gdzie w Polsce można kupić smoczy owoc?

Jeśli chodzi o smoczy owoc gdzie kupić nie powinno stanowić większego problemu. Rosnące zainteresowanie tym produktem spowodowało, że do swojej oferty wprowadza go coraz więcej popularnych dyskontów. Z pewnością można go znaleźć w Biedronce, Tesco, Kauflandzie czy w Lidlu. Nie jest to jednak produkt, który zalega na sklepowych półkach, dlatego też warto je obserwować, by nie przegapić okazji. Pitaja może być przechowywana w temperaturze pokojowej przez kilka dni lub w szczelnie zamkniętym plastikowym opakowaniu w lodówce, co wydłuży jej przydatność do spożycia.

One thought on “Jak prawidłowo obrać smoczy owoc? Sprawdź to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =