Kasety kominkowe ceny i wszystko inne

Kasety kominkowe ceny i wszystko inne

“Kasety kominkowe ceny” to jedna z podstawowych myśli krążących Ci po głowie, jeśli zdecydowałeś się właśnie na ten sposób zamknięcia swojego otwartego dotychczas paleniska. Jakie są inne sposoby na jego zamknięcie i jak to wygląda cenowo? Na co się zdecydować? Co wziąć pod uwagę? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

Kasety kominkowe – ceny samych kaset oraz montażu

Wpisując w Google “kasety kominkowe ceny” pierwsze wyświetlające się propozycje opiewają na kwoty od 4000 tys. wzwyż. I tak też to wygląda: zależnie oczywiście od wielkości samej kasety, tego, czy jest robiona na wymiar, marki itp. A co z montażem? Czy jest pracochłonny? Czy wymaga dokupienia innych elementów? Nie! Montaż jest dziecinnie prosty: należy jedynie wsunąć kasetę kominkową w otwór i uszczelnić całość sznurem szklanym. Nie trzeba nawet podłączać takiej kasety do komina! I trzeba też tutaj wspomnieć o wydajności grzewczej: jest bardzo wysoka! Możesz od niej oczekiwać aż 80% wydajności, co z pewnością przełoży się na dużo niższe rachunki za ogrzewanie. Szczerze mówiąc, nie widzę w takim rozwiązaniu żadnych minusów. A jak to wygląda w pozostałych alternatywach?

Drzwiczki kominkowe

Szklane drzwiczki do kominka to jeszcze prostszy sposób na zamknięcie otwartego paleniska. Ich koszt jest bardzo niski. Montaż? Wystarczy jedynie przykręcić dwie śruby w odpowiednim miejscu. Wady? Wydajność grzewcza: ok. 20%. Dlatego uważam, że drzwiczki kominkowe świetnie sprawdzą się w mieszkaniach o niewielkim metrażu oraz wszędzie tam, gdzie nie zależy mieszkańcom na tym, aby kominek pełnił funkcję grzewczą, a był jedynie elementem dekoracyjnym.

Wkłady kominkowe

Tutaj wydajność grzewcza plasuje się na najwyższym możliwym poziomie: może sięgać aż 95%! Szkopuł tkwi jednak w montażu…długi, skomplikowany, pracochłonny i kosztowny. Poza tym, koszt samego wkładu to jedno – trzeba doliczyć tutaj także stosowną do niego obudowę. Wkład jest idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających większy budżet, którym zależy na długofalowych korzyściach.

Co wybierasz?

Moim skromnym zdaniem rozwiązaniem bez żadnych wad są kasety kominkowe. Ceny nie odstraszają, montaż również nie stanowi większego problemu. Gdzie kupić taką kasetę? Choćby w Internecie! Znam jedno świetne miejsce, które specjalizuje się w wyrobie kaset kominkowych na wymiar. Mało tego: wytwarza te kasety w sposób ręczny! Dzięki temu możesz je dowolnie modyfikować w taki sposób, aby jak najbardziej trafiały w Twoje upodobania. Co to za miejsce?

Ignif – elegancja ze stali

Jeżeli chodzi o kasety kominkowe ceny proponowane przez tę markę są naprawdę niskie jak za produkty tak wysokiej jakości. Po pierwsze: kunszt rzemiosła! Trzeba należycie szanować ręczną robotę, która – niestety – w dzisiejszych czasach jest coraz rzadziej spotykana. Po drugie: doświadczenie. Ignif to rodzinna firma, która jest obecna na rynku od wielu lat. Przez ten cały czas pracownicy firmy zdążyli nabyć drogocenne doświadczenie, dzięki któremu są w stanie udzielić fachowych rad wszystkim tym, którzy mają wątpliwości w pewnych kwestiach. Po trzecie: nieustanne ulepszanie swoich produktów zgodnie z duchem czasu. Marka ta ściśle współpracuje z różnymi instytutami, aby mieć pewność, że oferowane przez nią produkty są najwyższej możliwej jakości. Po czwarte: niezawodne komponenty, z których zbudowany jest każdy produkt. Solidne materiały to podstawa. No i ostatni aspekt: życzliwa, gotowa do niesienia pomocy obsługa. Po więcej informacji odsyłam Cię na stronę www.ignif.com: koniecznie tam zajrzyj, jeśli akurat stoisz przed wyzwaniem zamknięcia swojego paleniska. Znajdziesz tam praktyczne wskazówki oraz dane kontaktowe do firmy Ignif.

Zachęcamy do odwiedzenia także strony internetowej www.seomamut.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 6 =