Jak dobrać poduszki dekoracyjne?

Jak dobrać poduszki dekoracyjne?

Poduszki dekoracyjne potrafią całkowicie zmienić charakter pomieszczenia. Jest to bardzo ważny element aranżacji wnętrza. Wybrane poduszki dekoracyjne mogą wprowadzić do salonu sielskość, elegancję lub loftowy klimat. Jest to bardzo prosty sposób na wprowadzenie powiewu świeżości do danego pomieszczenia. To rozwiązanie dodatkowo jest szybkie i nie wymaga od nas dużych nakładów finansowych. Dowiedz się, jak dobrać poduszki dekoracyjne, żeby jak najlepiej pasowały do wystroju.

 

Poduszki dekoracyjne – rozmiar

Wybierając poduszki dekoracyjne mchome.pl, warto zwrócić uwagę na rozmiar mebla, na której chcemy je umieścić. Zazwyczaj dla sof 3-osobowych, najlepszym wyborem są poduszki welurowe w rozmiarze 45×45 cm do 50x50cm. Mniejsze poduszki na tej wielkości meblach, mogą wyglądać nieestetycznie. Dla salonów, w których królują bardzo duże kanapy, warto postawić na poduszki welurowe w sklepie mchome.pl w rozmiarze XXL – 60×60 cm do 70×70 cm. Pozwolą one na wprowadzenie do pomieszczenia efektu przytulności. Dla nowoczesnych sof z niskim oparciem lub małych kanap idealne okażą się poduszki o rozmiarze 40×40 cm. Unikniemy wtedy ich niepotrzebnego przekładania, podczas siadania. Ten rozmiar poduszek to także dobra opcja na fotele.

 

Poduszki do salonu a ich kształt

Oczywiście największą popularnością cieszą się poduszki welurowe w kształcie kwadratu. Na https://mchome.pl/ można znaleźć także poduszki okrągłe lub w kształcie wałka. Kształt najlepiej dobierać pod konkretną funkcję poduszki. Jeśli chcemy poduszką podeprzeć sobie plecy na całej długości – zdecydujmy się na poduszkę kwadratową. To dobry wybór jako podparcie przy siedzeniu na twardym krześle lub fotelu, a dodatkowo są one bardzo wszechstronne.

Poduszki welurowe w kształcie prostokąta to rozwiązanie do podparcia niższej części kręgosłupa lub szyi. Mając skórzaną sofę, postawmy na poduszki w kształcie wałka – nie będą zsuwać się w dół i zagwarantują lepsze podparcie lędźwi. 

Warto zwrócić uwagę także na efekt, jaki chcemy osiągnąć tego typu dodatkami. Wykorzystanie kwadratowych poduszek o takim samym rozmiarze nada salonowi prosty i współczesny wygląd. Chcąc dodać więcej różnorodności do pomieszczenia, wybierzmy poduszki o różnych kształtach i rozmiarach. 

 

Kontrast, czyli poduszki przyciągające uwagę

Poduszki dekoracyjne w łatwy sposób mogą odświeżyć i odmienić aranżację pomieszczenia, którego wystrój z czasem już nam się znudził. Najlepiej dobrać poduszki na zasadzie kontrastu. Kolor poduszek będący przeciwieństwem do odcienia sofy sprawi, że będą one przyciągać uwagę. Kanapy w jednolitych zimnych odcieniach polubią się z poduszkami w ciepłych kolorach. Przykładowo na granatowej kanapie ładnie prezentować się będą żółte i pomarańczowe poduszki. Duża swoboda w komponowaniu tego typu dekoracji pozwala na między innymi zestawienie czterech różnych poduszek wykonanych z tego samego materiału. Ciekawym rozwiązaniem jest również dobranie dwóch poduszek o takim samym kolorze, ale jedna z nich wykonana jest z gładkiej tkaniny, a druga jest na przykład w geometryczne wzory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 15 =