Jakie świece do kosiarki spalinowej wybrać? Porady

Jakie świece do kosiarki spalinowej wybrać? Porady

Świecie zapłonowe są niezbędne, by uruchomić silnik kosiarki spalinowej, która stanowi nieodzowny element wyposażenia każdego gospodarstwa domowego. Świeca spalinowa wytwarza iskrę, inicjującą działanie napędu. Jaka świeca do kosiarki spalinowej będzie najlepsza? Przeczytaj nasz poradnik, w którym zebraliśmy najważniejsze informacje.

Jak sprawdzić zapłon w kosiarce?

Świeca zapłonowa do kosiarki to element, bez którego urządzenie nie będzie mogło funkcjonować. Uszkodzenie zapłonu często uniemożliwia uruchomienie maszyny. Wśród najczęstszych problemów w tym obszarze wymienia się nie tylko trudności podczas uruchamiania silnika, ale również i spadek jego mocy, nierówną pracę i większe zużycie paliwa. Aby sprawdzić cewkę zapłonową, należy zakupić tester iskry. Jeden jego koniec zaczepia się o przewód zapłonowy, drugi z kolei o głowicę cylindrów. Po wprawieniu w ruch koła zamachowego, należy dokładnie obserwować, co wskaże tester. Pojawienie się iskry oznacza, że cewka nie uległa awarii. W przeciwnym wypadku należy ją wymienić.

Jak sprawdzić czy świece są dobre

Jak świeca do kosiarki spalinowej?

Duży wybór na runku powoduje, że wybór produktu, jakim jest świeca do kosiarki, nigdy nie jest łatwy. Świeca do kosiarki spalinowej musi być wybrana przede wszystkim zgodnie z instrukcją, dołączoną do urządzenia. Stosowanie się do zaleceń producenta pozwoli uniknąć większych awarii i uszkodzeń. Jednym z najczęściej wykorzystywanych produktów, jest świeca zapłonowa do kosy nac. Jest ona odporna na wibracje, nawet podczas intensywnej pracy. Z kolei świeca go kosiarki ngk z reguły kupowana jest do kosy spalinowej Stihl. Jak widać to, jaka świeca do kosiarki spalinowej zostanie zamontowana w naszym urządzeniu, nigdy nie może być dziełem przypadku.

Jakie świece do kosiarki spalinowej

Co zrobić gdy kosiarka nie odpala?

Świece zapłonowe do kos spalinowych mogą ulec zalaniu. Oznacza to, że w cylindrze znajduje się za dużo paliwa. Co możemy wówczas zrobić? Najpierw warto kilka razy pociągnąć za linkę, by upewnić się, że problem rzeczywiście występuje. Po takiej próbie trzeba odkręcić element, którym jest świeca do kosiarki i pociągnąć kilkukrotnie za linkę rozrusznika. Świece zapłonowe do kosiarek spalinowych należy ponownie zamontować dopiero po pełnym wysuszeniu. Teraz można już spróbować ponownie uruchomić silnik.

świece do kosiarki spalinowej

Co ile wymienia się świece w kosiarce?

Kosy spalinowe forester, sthil czy husqvarna wymagają regularnej konserwacji. Najlepiej przeprowadzać ją przynajmniej raz w sezonie lub też co 25 godzin użytkowania. Świece zapłonowe do kosiarki powinny być wówczas wymienione. Inną sytuacją, w wyniku której świeca zapłonowa do kosiarki może wymagać wymiany, będzie awaria urządzenia i trudności w jego uruchamianiu.

zapłon w kosiarce

Ile paliwa zużywa kosiarka spalinowa?

Mała podkaszarka z pewnością będzie palić mniej, niż tradycyjna kosa spalinowa 3KM. Takie urządzenie ma stosunkowo dużą moc. Przez to spali pół litra paliwa podczas każdej godziny pracy. Przez ten czas taka kosa może skosić nawet dziesięć arów trawy.

Jak sprawdzić czy świece są dobre?

Samodzielne sprawdzenie świec jest możliwe. Świeca champion do kosiarki lub też jakikolwiek inny jej model, może być sprawdzona przy użyciu kontrolki z żarówką. Jak to zrobić? Jeden koniec takiego przewodu należy podłączyć do dodatniego bieguna w akumulatorze samochodowym, drugi natomiast do końcówki świecy. Jeśli świeca jest uszkodzona, przez kontrolkę nie popłynie prąd. Przeciwna sytuacja pozwala stwierdzić, że świeca działa w prawidłowy sposób.

One thought on “Jakie świece do kosiarki spalinowej wybrać? Porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 16 =