Czym przykryć kanał w garażu? Sposoby na przykrycie kanału

Czym przykryć kanał w garażu? Sposoby na przykrycie kanału

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Własny kanał w garażu to bardzo praktyczne, a zarazem funkcjonalne rozwiązanie. Dzięki niemu można dokonać drobnych napraw oraz sprawdzić stan techniczny samochodu. Czym przykryć kanał w garażu, by zabezpieczyć go przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych? Podpowiadamy kilka sprawdzonych pomysłów.

Jak zasłonić kanał?

Kanał samochodowy w garażu to rozwiązanie, cieszące się niesłabnącą popularnością wśród osób ze smykałką mechaniczną i odpowiednimi umiejętnościami w tym zakresie. Jednak samo wykopanie kanału i zrobienie wylewki nie wystarczy, by był on zabezpieczony, ale również i bezpieczny dla innych osób. Z reguły budowa kanału w garażu wymaga bowiem również zastosowania odpowiednich metod, związanych z jego zasłonięciem. Przykrycie kanału samochodowego następuje najczęściej z wykorzystaniem desek, choć nie jest to jedyny sposób, wykorzystywany przez właścicieli tego rodzaju udogodnień.

Czym przykryć kanał w garażu

Jak zabezpieczyć kanał w garażu przed wodą?

Wykończenie kanału w garażu wymaga zastosowania takich rozwiązań, by nie gromadziła się w nim woda. Jeszcze przed wymurowaniem, kanał w garażu warto uszczelnić folią, stosowaną np. przy tworzeniu oczek wodnych. Sprawdzi się w tym przypadku również folia do izolowania fundamentów. Wykonanie kanału w garażu może również wymagać użycia zaprawy wodoszczelnej, jeśli problemem jest mokre podłoże i wysoki poziom wód gruntowych.

Jak zasłonić kanał

Co zamiast desek do kanału?

Wciąż największym powodzeniem, jeśli chodzi o przykrycia kanałów samochodowych, cieszą się deski, odpowiednio ucięte, by pasowały do całości konstrukcji. Deski na kanał w garażu to również rozwiązanie stosunkowo tanie. Jak zrobić kanał samochodowy w garażu bez użycia desek i czym przykryć kanał w garażu w takim przypadku? Sprawdzonym rozwiązaniem będą np. kraty pomostowe, które zyskują na popularności w ostatnim czasie. Cechują się one nie tylko wysoką jakością, ale również i znaczną trwałością oraz brakiem konieczności odpowiedniej konserwacji. Niekiedy stosuje się również betonowe płyty, choć są one znacznie cięższe, a przez to niepraktyczne.

Jak zrobić kanał w garażu

Jak zabezpieczyć deski na kanał?

Deski są zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem problemu czym przykryć kanał w garażu. W jaki sposób zabezpieczyć je jednak przed szkodliwym działaniem różnego rodzaju czynników zewnętrznych? Warto dobrać odpowiednio grube deski, które następnie należy zabezpieczyć impregnatem. Całość z kolei warto pomalować lakierem, by nadać również nieco walorów estetycznych. I choć koszt budowy kanału w garażu nieco wzrośnie, takie rozwiązania z pewnością zwiększą jego żywotność, a co za tym idzie również i funkcjonalność.

kanał w garażu

Jakie wymiary powinien mieć kanał w garażu?

Wiele osób z pewnością chciałoby wiedzieć, jak zrobić kanał w garażu, by najlepiej spełniał on swoje funkcje. Jak twierdzą specjaliści, głębokość kanału w garażu powinna wynosić 1,5 m, liczone od poziomu podłogi. Szerokość w świetle powinna wynosić ok. 1,2 m, zaś długość kanału musi być zbliżona do 5 m. Decydując się na tego rodzaju inwestycję, warto również sprawdzić poziom wód gruntowych i dowiedzieć się jak uszczelnić kanał w garażu, by wody się w nim nie zbierały.

Jak zrobić kanał w garażu?

Kanał w garażu blaszanym rządzi się nieco innymi prawami. Ten, który budowany jest w przydomowym garażu, najlepiej wykopać równolegle z fundamentowaniem samego budynku, pamiętając o jego odpowiednich wymiarach. Nie bez znaczenia pozostaje również to, jak zabezpieczyć kanał w garażu przed wodą. Posiadacze takich udogodnień jednoznacznie wskazują na konieczność użycia folii, która nie będzie przepuszczać wody. Pozostaje już tylko odpowiedzieć na pytanie czym zakryć kanał w garażu? Choć najczęściej wykorzystywane są w dalszym ciągu deski, ciekawą alternatywą stały się  kratownice, wygrywające z deskami jakością, trwałością i udźwigiem.

One thought on “Czym przykryć kanał w garażu? Sposoby na przykrycie kanału

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 5 =