Jak zrobić ciekawy pokrowiec na zagłówek łóżka?

Jak zrobić ciekawy pokrowiec na zagłówek łóżka?

Pokrowiec na zagłówek do łóżka można kupić w jednym ze sklepów stacjonarnych lub internetowych. Niemniej jednak jego samodzielne wykonanie pozwoli dopasować całość do istniejącej aranżacji pomieszczenia, dając jednocześnie satysfakcję z podjętego wyzwania. Jak zrobić zagłówek i jaki materiał wybrać? Podpowiadamy sprawdzone rozwiązania, by nieco ułatwić podjęcie decyzji.

Jak zrobić zagłówek do łóżka DIY?

Przede wszystkim należy dokładnie zmierzyć łóżko, dobierać do niego odpowiednich rozmiarów deski. To właśnie z nich powstanie cała konstrukcja, do której połączenia warto użyć opasek zaciskowych. Taki zagłówek można pokryć lakierem lub wymalować farbą w wybranym kolorze. Po wyschnięciu, zagłówek można już przymocować do ściany, ewentualnie dosunąć go łóżkiem tak, by był stabilny. Ostatnim etapem będzie natomiast udekorowanie zagłówka w taki sposób, by pasował do reszty aranżacji pomieszczenia.

Jak zrobić ciekawy pokrowiec na zagłówek łóżka

Jak zrobić miękki zagłówek do łóżka?

Aby wykonać miękki zagłówek, przygotuj sklejkę lub drewnianą płytę, której grubość przekracza 1 cm. Niezbędny będzie również materiał, z którego powstanie pokrowiec na szczyt łóżka oraz watolina z gąbką tapicerską, zapewniające odpowiednią miękkość. Płytę można zamontować do ramy łóżka, co znacznie uprości pracę. Teraz należy pokryć ja pianką i watoliną. Od ilości watoliny i gąbki zależeć będzie ostateczna miękkość zagłówka. Ostatnim krokiem będzie natomiast obicie całości wybranym materiałem zewnętrznym. Podczas wykonywania tej czynności idealnie sprawdzi się zszywacz tapicerski. Pamiętaj jednak o odpowiednim naprężeniu materiału, by pokrowiec na zagłówek łóżka wyglądał estetycznie.

Jaki materiał na zagłówek do łóżka

Jaki materiał na zagłówek do łóżka?

Wybór odpowiedniego materiału na pokrowiec na szczyt łóżka jest niezwykle istotny. Ponieważ będzie się on stykał z głową śpiącej osoby, warto postawić na miłe w dotyku i miękkie rozwiązania. Idealnie sprawdza się tutaj aksamit, welur oraz jedwab. Zdecydowanie lepiej unikać natomiast materiałów elektryzujących się, co z pewnością obniży komfort wypoczynku. Tworząc pokrowiec na zagłówek łóżka, nie sięgaj więc po poliester, akryl czy sztuczną satynę.

pokrowiec na zagłówek łóżka

Jak zrobić zagłówek do łóżka z paneli tapicerowanych?

Aby zrobić zagłówek do łóżka z paneli tapicerowanych, przygotuj odpowiednią sklejkę o grubości ok. 6 cm oraz gąbkę tapicerską, watolinę, wybrany materiał i niezbędne narzędzia. Wszystkie materiały należy przyciąć do właściwych rozmiarów, zaznaczając przy okazji miejsca na sklejce, w których mają zostać umieszczone guziki. Do tak przygotowanej sklejki, przymocuj watę i gąbkę, nadającą zagłówkowi pożądaną miękkość. Wykorzystaj w tym celu zszywacz tapicerski. Teraz możesz już założyć tkaninę, mocując również guziki. Gotowy zagłówek można już umieścić na ścianie, dosuwając do niego łóżko.

zagłówek łóżka

Jak odnowić łóżko w sypialni?

Najprostszym sposobem na to, jak odnowić łóżko w sypialni, będzie zmiana jego wystroju. Dotyczy to chociażby tekstyliów, jak np. pościel, narzuta czy ozdobne poduszki. Ciekawym rozwiązaniem będzie także nowy pokrowiec na zagłówek łóżka, który warto wykonać samodzielnie, by spełniał nasze oczekiwania, a jednocześnie był źródłem satysfakcji z dobrze wykonanego zadania.

One thought on “Jak zrobić ciekawy pokrowiec na zagłówek łóżka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =