Białe meble łazienkowe w minimalistycznej aranżacji!

Białe meble łazienkowe w minimalistycznej aranżacji!

Decydując się na zmianę aranżacji łazienki, bierze się w pierwszej kolejności pod uwagę dostępny metraż. To właśnie głównie od niego uzależnione są zakupy, wybór poszczególnych elementów wyposażenia. Do niewielkiego wnętrza z całą pewnością nie będzie mogła zostać wstawiona duża wanna wolnostojąca. Tak samo jest z meblami. Jednak w tym przypadku istotny jest nie tylko ich wymiar, ale także i kolorystyka. Pomimo ich różnorodności i dostępności od wielu lat największym zainteresowaniem cieszą się meble białe. Chcesz dowiedzieć się dlaczego tak jest i czy meble w takiej kolorystyce to dobry wybór do wnętrz minimalistycznych? Jeśli tak – zachęcamy do przeczytania poniższego wpisu!

biała łazienka

Minimalistyczne wnętrze z białymi meblami

Nowoczesna, minimalistyczna łazienka to marzenie wielu osób. Okazuje się, że aranżacja taka nie musi być wymagająca i szczególnie dobrze prezentuje się nie tylko w przestronnych wnętrzach, ale także i w tych o niewielkim metrażu. Jednymi z nieodzownych elementów takiej aranżacji są meble. To właśnie one odpowiedzialne są za uporządkowanie łazienki, pozwalają schować wszystko to, co nie powinno być wciąż na świetle dziennym. Meble łazienkowe białe posiadają wiele zalet, o których niekoniecznie każdy wie. Przede wszystkim ze względu na kolor pomagają wprowadzić do wnętrza blask, poczucie rozświetlenia. Tym samym to właśnie one mają wpływ na optyczne powiększenie łazienki, co jest niezwykle ważne w przypadku łazienek niewielkich.

Kolejnym ich atutem jest sam charakter związany z kolorystyką. Biel do tej pory kojarzona jest ze sterylnością, higieną, jednocześnie jest elegancka, czasem trochę zimna. Ale właśnie ze względu też na chłodny wydźwięk koloru, tak dobrze sprawdza się w aranżacjach minimalistycznych, w których taki charakter jest niezbędny.

W ofercie współczesnych producentów mebli znajdują się modele, które są nowoczesne, minimalistyczne i ergonomiczne. Ogólnie podzielić je można ze względu na sposób wykończenia – na wysoki połysk lub matowe. Powierzchnia matowa frontów i korpusów to propozycja dla osób, które ponad wszystko cenią minimalizm, jednak jak podkreślają eksperci, modele te lepiej sprawdzają się w łazienkach o większym metrażu, tam gdzie nie muszą dodatkowo odbijać światła.

Czy białe meble do łazienki są praktyczne?

Wybierając meble do łazienki, należy pamiętać o tym jak specyficznym pomieszczeniem jest łazienka. Ze względu na to, że to właśnie tam kąpiemy się czy suszymy pranie, pojawia się podwyższona wilgoć. Meble tym samym powinny być na nią odporne.

Wiele osób uważa, że meble białe nie są praktyczne ponieważ to właśnie na nich najbardziej będą widoczne wszelkie zabrudzenia. Posiadając mebel o gładkiej powierzchni bardzo łatwo jest go wyczyścić, używając w tym celu tylko miękkiej szmatki. Tak naprawdę w dobrze oświetlonej łazience, brud czy kurz będzie bardziej widoczny na meblach ciemnych niż białych. Można stwierdzić, że kolor (biel) nie ma wpływu na aspekty praktyczne.

2 thoughts on “Białe meble łazienkowe w minimalistycznej aranżacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − pięć =